Barcode: 5400131007636
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 142.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 22.6 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol.
Related Products in Chips And Fries
Chippys!
Four Seasons,Aldi
B NOVA 4
Pommes Frites (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 4
Bio Pommes
Followfood
NOVA 1
Wellen Frites
Nature's Gold
B NOVA 3
Freibad Pommes
Iglo
B NOVA 4
French fries
Four Seasons Gourmet Foods
C NOVA 4
Loaded Fries Cheese & Gravy
Carlos, Aldi
C NOVA 4
Homestyle Chips - Straight Cut
Aldi
B NOVA 4
straight cut fry chips
four seasons
A NOVA 3
Chips di ceci
Snack Fun
D NOVA 4
Salt and pepper fries
Aldi
NOVA 4
Rizschips, sós
Snack Fun
D NOVA 3