Barcode: 3222475061790
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 126.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre - huile de tournesol - stabilisants : diphosphate - dextrose
Additives
e450
Related Products in Chips And Fries
Crab Chip
Utz
A NOVA 4
Chunky Triple Cook Chips
Sainsbury's
C NOVA 3
Buttermilk Ranch
E NOVA 4
Super crispy crinkle cut fries
LambWeston
C NOVA 4
Salt and pepper chips
By sainsbury's
NOVA 4
Frito Lay Variety pack
Frito Lay
NOVA 4
super crispy dipper fries
C NOVA 4
Twisted
Frito lays
D NOVA 4
Chili Lime
Sun Chips
D NOVA 4
Frozen Chips
Sainsbury's
B NOVA 4
chips
D NOVA 4
Super crispy steak cut fries
Lamb weston
C NOVA 4