Barcode: 8710448636908
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Water, raapolie, suiker, azijn, mosterd (water, mosterdzaden, azijn, specerijen), maiszetmeel, vrije uitloop eigeel, zout, gemodificeerd maiszetmeel, verdikkingsmiddel: guarpitmeel, voedingszuur: citroenzuur, conserveermiddel: kaliumsorbaat, aroma, antioxidant: E385, kleurstof: caroteen,
Allergens
eggs
mustard
Additives
e160a
e202
e330
e385
e412
Related Products in Condiments
Sesame Ginger Dressing
Mother Raw Organic
D NOVA 4
MAYO Real Mayonnaise made with Avocado Oil
PRIMAL KITCHEN
E NOVA 3 Eco-Score D
Sauce hollandaise 32g
Netto
D NOVA 4 Eco-Score E
Mittelscharfer Senf
Develey
E NOVA 3
Sauce kebab
Auchan
D NOVA 4 Eco-Score C
Light soy sauce
Amoy
E NOVA 4 Eco-Score A
Creamy Cilantro Lime Dressing
BRIANNA'S
D NOVA 4 Eco-Score D
Vinaigrette a la moutarde de dijon
Auchan
NOVA 2 Eco-Score A
Siga Hot & Spicy All-around Sarsa
Mang Tomas
D NOVA 4
ROASTED GARLIC ALFREDO
CARBONE
E NOVA 4
Roasted Chicken Base
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Pesto alla calabrese
Baresa
C NOVA 4 Eco-Score D