Barcode: 8710448637004
Frites saus zero
by Remia
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score D
Labels
no gluten
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
p mayonnaise based sauce without sugar, with sweeteners, ingredients: water, rapeseed oil, vinegar, sweeteners: erythritol and sucralose, mustard (water, mustard seeds, vinegar, spices), corn starch, modified corn starch, free-range egg yolk, salt and sea salt, coloring: carotene, flavoring, thickener: guar gum, acidifier: citric acid, preservative: potassium sorbate, antioxidant: e385, prepare the free-range egg row
Allergens
eggs
mustard
Additives
e160a
e202
e330
e385
e412
e955
e968
Related Products in Condiments
Naturally brewed soy sauce
Sempio Foods Company
E NOVA 4
Sauce Soja
Sempio
E NOVA 4
Salsa sauce à napper
Old El Paso
B NOVA 4
Naturally Brewed Soy Sauce, Less Salt
Sempio
E NOVA 4
Sempio Soy Sauce For Soup 860ml
Sempio
E NOVA 4
Sauce
Allied Old English Inc.
E NOVA 4
BBQ saus
Calvé,Unilever
D NOVA 4
soy sauce Jin gold f3
Sempio
NOVA 4
Sempio Korea Soy Sauce Less Salt
E NOVA 3
Sambal Oelek
Windmill, Windmill Oriental Foods
D NOVA 3
Sempio Soy Sauce - Rich & Mellow
Sempio
D NOVA 4
Sauce piquante avec des tomates
Pancho Villa,General Mills
B NOVA 4