Barcode: 3564700006313
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 139.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
potatoes 96%, sunflower oil 4%, stabilizer: e450, dextrose,
Additives
e450
Related Products in Frozen Foods
Potato skins stuffed with bacon & cheddar cheese
Chef Gusto
C NOVA 4
Buffalo Style Chicken Poppers
Trader Joe's
D NOVA 4
Four Cheese Stuffed Potatoed
Western Family
B NOVA 4
Chicken Breast Tenders
Yummy
C NOVA 4
Cinnamon Toast Waffles
Eggo
D NOVA 4
Garden sesame noodles
A NOVA 4
Spinach & Cheese Wrapped In Fillo Dough
Spanakopita
C NOVA 3
Yummy, tender-shaped chicken breast patty fritters with rib meat
Yummy
C NOVA 4
Tender-shaped chicken breast patty fritters with rib meat, chicken
Yummy
C NOVA 4
Potato & Onion Perogies
Western Family • Save-On-Foods 🇨🇦
C NOVA 3
Chicken Breast Fries
Yummy
B NOVA 4
Chicken breast patty fritters with rib meat, chicken
B NOVA 4