Barcode: 3222471020807
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 126.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pomme de terre 96% - huile de tournesol 4% - stabilisant : diphosphates - dextrose.
Additives
e450
Related Products in Chips And Fries
Crinkle cut Fries
McCain
NOVA 4
Super crispy steak cut fries
Lamb weston
C NOVA 4
Salt and pepper chips
By sainsbury's
NOVA 4
Style Bistro Selects
McCain
C NOVA 4
super crispy dipper fries
C NOVA 4
Straight cut french fried
McCain
B NOVA 4
Regular Potato Smiles
McCain
C NOVA 3
Chunky Triple Cook Chips
Sainsbury's
C NOVA 3
Buttermilk Ranch
E NOVA 4
Super crispy crinkle cut fries
LambWeston
C NOVA 4
Crab Chip
Utz
A NOVA 4
Frozen Chips
Sainsbury's
B NOVA 4