Barcode: 8710448691587
Fritessaus Classic XL
by Remia
Labels
no gluten
als lekkerste getest
bewuste keuze
plastic afval kun je beter scheiden
Categories
Available in
germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
water, rapeseed oil, glucose fructose syrup, vinegar, mustard (water, mustard seeds, vinegar, spices), modified starch, sugar, free range yolk, corn starch, salt, vieding acid (citric acid), fattening agent (xanthan gum), preservative (potassium sorbate), flavouring, antioxidant (calciumdinitrate-edta), dye (beta-carotene)
Allergens
eggs
mustard
Additives
e14xx
e160a
e160ai
e202
e330
e415
Related Products in Condiments
Moutarde de Meaux aromatisée au vinaigre fin
Pommery
E NOVA 3
Moutarde De Meaux 12 x 100G
Pommery
E NOVA 3
Salsa fresca bechamel
President
C NOVA 4
Moutarde de Meaux
Pommery
E NOVA 3
Sauce Béchamel Président
Président
C NOVA 3
Sauce Béchamel
Bridélice
C NOVA 4
Moutarde De Lion, Extra Strong 6 X 250G
Pommery
E NOVA 1
Moutarde de Meaux
Pommery
E NOVA 3
Senf,Pommery grün
Pommery
E NOVA 3
Pommery, firemen's mustard
Pommery
E NOVA 3
Moutarde De Meaux
Pommery
E NOVA 3
Moutarde De Royale With Cognac (wax Seal) 6 X 250G
Pommery
E NOVA 3