Barcode: 8718452504602
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Geconcentreerde tomatenpuree 92,4%, zonnebloemolie, suiker, gemodificeerd maïszetmeel, zout, ui 0,1%, knoflook 0,06%, witte peper
Related Products in Condiments
chocolate flavoured topping
Woolworths,Essentials
D NOVA 4
Pasta sauce
Woolworths,Woolworths Essentials
C
woolworths whole egg mayonnaise
Woolworths
E NOVA 4
Dijon Mustard
Woolworths
D
Whole Grain Mustard
Woolworths
B NOVA 4
Mayonnaise
Essentials,Woolworths
NOVA 4
Basil pesto
Woolworths
D NOVA 4
Barbecue Sauce
Woolworths
NOVA 4
Tomato sauce
Woolworths
D NOVA 4
Mild American Mustard
Woolworths
D NOVA 4
Organic Italian Passata
macro
A NOVA 1
Coleslaw salad dressing
Woolworths
D NOVA 4