Barcode: 4056489576006
Frito gekruid
by Baresa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.1 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Tomaat, 3,4% saus van gesauteerde ui en knoflook (zonnebloemolie, 5,6% ui, 2,1% knoflook), suiker, gemodificeerd zetmeel (mais), zout, zuurteregelaar: citroenzuur.
Additives
e14xx
e330
Related Products in Condiments
Burger Style Chipotle
Kühne, Made for meat
D NOVA 4 Eco-Score C
Dijon Senf
Vom Fass
E NOVA 3 Eco-Score B
Curry Ketchup
Hela, Hellas
D NOVA 4
Hoi Sin - Paste
Lien Ying
D NOVA 4
Shoyu
Arche
E NOVA 3
Ayam sauce soja
ayam
E NOVA 4 Eco-Score A
No Fish-Sauce
Arche
E NOVA 3
Salsa di soia
Suzi Wan
E Eco-Score A
Chili Sauce Hot
Bamboo Garden ASIA
E NOVA 4
Dijon Mustard
colway
D NOVA 3 Eco-Score A
Original Estragon Senf
Mautner Markhof
D NOVA 4
Less Sodium Soy Sauce
Lee Kum Kee
E NOVA 4