Barcode: 0028400515887
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil (Sunflower, Corn, and/or Canola Oil), Maltodextrin (Made from , Salt, Spices, Molasses, Onion Powder, Brown Sugar, Sugar, Monosodium Glutamate, Yeast Extract, Tomato Powder, Aruricial Color (Red 40 Lake, Yellow 6 Lake), Potassium Chloride, Citric Acid, Sodium Diacetate, Natura! Flavors (Contains Milk and Animal Ingredients), and Garlic Powder CONTAINS MILK INGREDIENTS.
Additives
e110
e129
e262
e262ii
e330
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chick Peas in Salted Water
KTC
A NOVA 3 Eco-Score A
Squeezer Pindakaas
Albert Heijn
D NOVA 1 Eco-Score D
Pinto Beans
La Preferida
A NOVA 4 Eco-Score B
Pringles Cheese & onion
PRINGLES
D NOVA 4
FLOCONS D'AVOINE Instantanés aux Supergrains
goldy's
A NOVA 3 Eco-Score B
Organic Super Fruit Greens
Evolution Fresh
D NOVA 1
Sliced carrots
A NOVA 4
All Purpose Enriched Wheat Flour
Selecta
A NOVA 4
Fruit & Yogurt
Kelloggs
D NOVA 4 Eco-Score D
Himbeere
Fruucs
C Eco-Score B
Couscous d'Orge
FRIGA
NOVA 1
PISTACHIO MIX WITH ALMONDS & CASHEWS
PLANTERS Deluxe
A NOVA 3