Barcode: 20421120
Frito Misto
by Italiamo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 18.9 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 5.0 g |
Ingredients
45 % mélange de fruits de mer (32% _encornet_ rouge argentin (_mollusques_), 7 % calmar indien (_mollusques_), 6 % crevettes (_crustacés_)), farine de _blé,_ eau, huile de tournesol, sel, poudre à lever : diphosphate disodique
Allergens
crustaceans
molluscs
Additives
e450
e450i
Related Products in Frozen Foods
Hühnerfrikassee
Penny, geti wilba
C NOVA 4
Sauce bo bun
Suzi Wan
E NOVA 4
Kartoffelpuffer
Schne Frost
C NOVA 4
Paella surgelata
frosta, in's, pastari
C NOVA 4
Minions - Einfach unverbesserlicher Kartoffelspaß!
Agrarfrost
C NOVA 4
Nom Nom Noodles
Frosta
C NOVA 3
Veggie Schlemmerfilet à la Bordelaise
Frosta
C NOVA 3
Pommes
agrarfrost
C NOVA 4
Nudel Frikadellen Pfanne
Star Frost
C NOVA 4
Pommes Noisette
Bördegold
C NOVA 4
40 brochettes bbq cherry pepper
Alpenhain, Alpenhain Käsespezialitäten, Sans marque
E NOVA 4
Tartinade lentilles rouges - chili
Tartex
C NOVA 3