Barcode: 0053035537102
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 411.8 kcal |
| Fat | 8.8 g |
| of which saturated | 5.9 g |
| Carbohydrates | 79.4 g |
| of which sugars | 47.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Glucose syrup (wheat), sugar, vegetable oil (palm and coconut oil), gelatine, citric acid, fruit powders (cherry, strawberry), ascorbic acid, orange juice powder, natural flavor, colors (beet powder, paprika), natural orange flavor.
Allergens
gluten
Additives
e330
e428
Related Products in Snacks
Apple pie
Millville
D NOVA 3
Mini twists pretzels
C NOVA 3
Livegfree, veggie crisps, tomato basil
Aldi-Benner Company
D NOVA 4
Horseradish cheddar flavored krinkle cut kettle chips, horseradish cheddar
Clancy's, Aldi-Benner Company
E NOVA 4
L'Oven Fresh, Dipped Sugar Cookies
Aldi-Benner Company
E NOVA 4
Peanut butter fruit & nut cookie bar, peanut butter
D NOVA 3
Deutsche kuche, alpenkrauter potato sticks
Aldi-Benner Company
D NOVA 4
Clancy's, pretzels, chocolate
Clancy's, Aldi-Benner Company
E NOVA 4
Cake mix
NOVA 4
Toffee pretzels, milk chocolate
E NOVA 4
Benton's, fudge cookies, mint
Benton's
E NOVA 4
Live G Free, Milk Chocolate Dipped Pretzels
Aldi-Benner Company
E NOVA 4