Barcode: 0053035536907
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 51.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Glucose syrup (wheat), sugar, vegetable oil (palm and coconut oil), gelatin, citric acid, strawberry fruit powder, natural flavor, ascorbic acid, beet powder (color).
Allergens
gluten
Additives
e330
e428
Related Products in Snacks
Pain au chocolat
Pasquier
E NOVA 4
Pain chocolat
Brioches Pasquier
D NOVA 4
Pain Chocolat x2
Pasquier
E
Pasquier Briochettes x14 soit 640gr
Pasquier
D NOVA 4
Pains Lait ×24
Pasquier
D NOVA 4
BRIOCHE TRESS. NAT
Pasquier
E NOVA 4
8 Beignets Framboise
Pitch
E NOVA 4
8 Chaussons Aux Pomme, Sachet De 385 Grammes, Marque Pasquier
Brioche Pasquier
E NOVA 4
briochettes au levain pasquier
Brioche Pasquier
D NOVA 4
BRIOCHE TRESSEE 600G+10%GT
Pasquier
E NOVA 4
Brioche Pepites Chocolat
Pasquier
E NOVA 4
Pasquier 8x Brioche Rolls
Brioche Pasquier, Coca Cola, Kleenex
D NOVA 4