Barcode: 4000607000027
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 401.0 kcal |
| Fat | 8.5 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
LEBAY 18170 FRITT 8 x 709 FRITT Kaubonbonmischung mit Vitamin C, Erdbeer-, Grapefruit-, Kirsch-, Himbeer-, aldfrüchte-, Orangen-, Zitronengeschmack ten: Glukosesirup, Zucker, pflanzliche Fette (Palm, s), Gelatine, Säuerungsmittel (Citronensäure), min C, Farbstoffe (Betenrot, Paprikaextrakt,
Additives
e162
e330
e428
Related Products in Snacks
Veggies ranch
Ready Pac Foods
C NOVA 4
Sweet & salty snacker
Ready Pac Produce Inc.
B NOVA 4
Emmer Farro Mini Crackers, Emmer Farro
Hayden flour mills
D NOVA 3
Cookie dough snack-pack
E NOVA 4
Salted Popcorn
M&S
D NOVA 3
Thai Kit Complete Salad
Ready Pac
A NOVA 4
Apple caramel bites
Ready Pac Foods
C NOVA 4
Fruit &f cheddar with flatbread
Ready Pac Foods
B NOVA 4
Peppermint puffs
NOVA 4
Hayden Flour Mills, Blue Bread Semolina Crackers
Hayden Flour Mills Llc
D NOVA 3
Hayden Flour Mills, Emmer Farro Crackers
Hayden Flour Mills Llc
D NOVA 3
Hayden Flour Mills, Red Fife Wheat Crackers
Hayden Flour Mills Llc
D NOVA 3