Barcode: 3266360045069
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 175.0 kcal |
| Fat | 13.5 g |
| of which saturated | 9.6 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Lait de chèvre entier pasteurisé, ferments lactiques (lait), sel, présure animale.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Organic Raspberry yoghurt
Rachel’s
C NOVA 4
Organic Greek Style Raspberry
Rachel’s
C NOVA 4
Organic Greek Style Set Natural Bio-Live Yogurt
Rachel s
C
Rachel's organic bio live yogurt
Rachel's, Rachel's Organic
C NOVA 3
Rachel's Organic Greek style Rhubarb
Rachel's, Rachel's Organic
C NOVA 3
Yaourt greque
Rachel's
A NOVA 1
Peach / Mango Yoghurt
Rachel's Organic
C NOVA 4
XI 12.50 STER FAITHFUL SINCE TO NATURE 1952 Rachel
Rachel's
C
Rachel's Organic Natural Yogurt
Rachel's,Rachel's Organic
C NOVA 1
Organic Luscious Fruits Naturally Bio-Live Yogurt 4 x (440g)
Rachel's,Rachel's Organic
C NOVA 4
Luscious Fruits Rhubarb / Raspberry
Rachel's
C NOVA 4
Greek Style Natural
Rachel's
B NOVA 1