Barcode: 3560030723630
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 278.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Lait de chèvre pasteurisé, sel, ferments lactiques et d'affinage, coagulant microbien.
Related Products in Dairies
American pasteurized prepared cheese product
Meijer
E NOVA 4
Pepper jack
D NOVA 3
Colby jack cheese slices
D NOVA 4
Cracker cut cheese slices
D NOVA 3
Greek nonfat yogurt, strawberry blended
Meijer
A NOVA 4
Meijer, cream cheese spread, garlic & roasted red pepper, garlic & roasted red pepper
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Blended nonfat greek yogurt
Meijer
A NOVA 4
Meijer, sharp american singles
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Meijer, cream cheese spread, blueberry, lemon zest, blueberry, lemon zest
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Extra sharp white cheddar
D NOVA 3
Swiss cheese
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 3
Whipped cream cheese spread
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4