Barcode: 3373960009107
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 274.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
LAIT de chèvre pasteurisé 98%, lactosérum (LAIT) ferments lactiques (LAIT) présure,
Allergens
milk
Related Products
Dry Roasted Macadamia Nuts Halves & Pieces
The Snack Artist, Safeway Inc.
D NOVA 3
Cooked Potato Chips
Kettle, Safeway Inc.
D NOVA 4
Snack Mix
Safeway Inc.
D NOVA 4
Cooked Potato Chips
Kettle, Safeway Inc.
E NOVA 4
Potato chips
The Snack Artist, Safeway Inc.
D NOVA 4
Traditional Snack Mix
Safeway Inc.
D NOVA 3
Diet Tonic Water
Refreshe, Safeway Inc.
A NOVA 4
Cheddar Snack Mix
Safeway Inc.
D NOVA 3
Cooked Potato Chips
Kettle, Safeway Inc.
D NOVA 3
Traditional Snack Mix
The Snack Artist, Safeway Inc.
D NOVA 3