Barcode: 2000000145236
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 22.8 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.5 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
LAIT de chèvre pasteurisé, fécule de pommes de terre, sel, ferments lactiques, présure (végétarien).
Related Products in Dairies
Smørbotte gesalzen
Farmland GmbH
E NOVA 2
Alpinesse megle
Meggle
D NOVA 2
Svježi sir
Meggle
A NOVA 3
Diablo
Meggle
E NOVA 4
Trüffel Butter
Meggle
E NOVA 4
Diablo
Meggle
E NOVA 4
Kräuter Butter
Meggle
E NOVA 4
Bauernrebell Weichkäse
Käserebellen
D NOVA 3
Bio Vorzugsmilch
Milchhof Lerf
C
Smorbotte
Farmland GmbH
D NOVA 3
Grilltaler Kräuter
Meggle
D NOVA 3
Smørbotte gesalzen
E NOVA 2