Barcode: 3326016373813
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
LAIT de vache pasteurisé (50% de I'E.S - origine France), LAIT de brebis pasteurisé (50% de I'E.S origine France), sel, chlorure de calcium, coagulant. ferments lactiques . E150c et E160b, (LAIT), colorants conservateur : E235.
Allergens
milk
Additives
e150c
e160b
e235
Related Products in Dairies
Vanilla light nonfat yogurt, vanilla
B NOVA 4
Light boston cream pie nonfat yogurt, boston cream pie
B NOVA 4
Light black cherry nonfat yogurt
Our Family
A NOVA 4
Strawberry light nonfat yogurt, strawberry
B NOVA 4
Raspberry light nonfat yogurt
Our Family
A NOVA 4
Vanilla lowfat yogurt
C NOVA 4
Light blueberry nonfat yogurt, blueberry
B NOVA 4
Peach light nonfat yogurt, peach
B NOVA 4
Peach lowfat yogurt
Our Family
C NOVA 4
Strawberry lowfat yogurt, strawberry
C NOVA 4
Blueberry lowfat yogurt, blueberry
C NOVA 4
Strawberry banana light nonfat yogurt
Our Family
A NOVA 4