Barcode: 3700311801743
Fromage doux ovale
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
tidy man
triman
info tri point vert
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé (Origine : France) - ferments lactiques (contient lait) et d'affinage - sel - coagulant microbien.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Yogurt con fermenti lattici vivi ai frutti di bosco
Todis, Colle Maggio
B NOVA 4 Eco-Score A
Raclette Piment
Carrefour
D NOVA 3 Eco-Score C
MILK + calcium
'z bregov
B Eco-Score D
La bûche légère -30% M.G
Soignon
D NOVA 3 Eco-Score C
Delikatess Fleischsalat
ja!
E NOVA 4 Eco-Score D
Comté au lait cru - Fromage à pâte pressée cuite
FROMAGERIE ROUSSEY
D NOVA 3 Eco-Score B
Light Milk
a2 Milk Company
B Eco-Score D
LAC Fruchtjoghurt Banane
LAC
C NOVA 4 Eco-Score A
Mon moment fromager
Auchan
D NOVA 3 Eco-Score D
Leche descremada deslactosada
Alpina
B Eco-Score D
Cottage cheese, 0% fat
Простонаше, Danone
A Eco-Score D
Schlagrahm
Berchtesgadener Land
D NOVA 1