Barcode: 0064912014500
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Lait pasteurisé, Crème, Cultures bactériennes, Lactosérum écrémé concentré, Sel, Chlorure de calcium, Enzyme microbienne.
Related Products in Dairies
Harris teeter, crumbled blue cheese
Harris Teeter
E NOVA 3
Harris tetter, crumbled feta cheese
Harris Tetter
E NOVA 3
Harris teeter, fresh foods market, grated italian pecorino romano cheese
Harris Teeter
E NOVA 4
Parmesan cheese
Harris Teeter
E NOVA 3
Harris teeter, organics, low fat yogurt, vanilla
Harris Teeter
C NOVA 4
Harris teeter, white salsa con queso, medium
Harris Teeter
D NOVA 4
Harris teeter, fresh foods market, grated italian parmesan cheese
Harris Teeter
E NOVA 4
Part Skim Ricotta Cheese
Harris Teeter
C NOVA 4
Plain lowfat yogurt
Harris Teeter
A NOVA 4
Harris teeter, new york sharp cheddar cheese
Harris Teeter
D NOVA 3
Whole milk ricotta cheese
Harris Teeter
C NOVA 4
Cheese blend
Harris Teeter
E NOVA 3