Barcode: 5410942108156
Fromage en tranche
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
made in belgium
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
pasteurized cow's milk, salt, lactic ferments, natural renure: rocou,
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Whey Protein Schoko
foodspring
NOVA 4
Lait
En Poudre
C NOVA 4
Whey protein
foodspring
Shape Shake Protein, Schokolade
Foodspring
NOVA 4
Frische Vollmilch
Hofmolkerei Kneißl
C
Fettarme Milch
Hofmolkerei Kneißl
B NOVA 1
Fruchtbecher Kirsche
Hofmolkerei Kneißl
C NOVA 4
Fruchtbecher Erdbeere
Hofmolkerei Kneißl
C NOVA 3
Fruchtbecher Heidelbeere
Hofmolkerei Kneißl
C NOVA 4
Shape Shake Vanille
Foodspring
NOVA 4
Protein Cream - Hazelnut & Whey Duo
foodspring
B NOVA 4
Joghurt mild natur
Hofmolkerei Kneißl
B NOVA 1