Barcode: 09359604
fromage en tranches
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
LAIT de chèvre pasteurisé. sel, ferments lactiques, présure microbienne
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Fiocchi di Latte Milk Pro
milk PRO
A NOVA 4 Eco-Score A
IseySkyr LEMON CHEESECAKE
isey SKYR
A NOVA 4
Let Mælk
Rema 1000, Christiansfeld mejeri, Hobro mejeri, Slagelse mejeri
B NOVA 1 Eco-Score B
Viva
Candia
B NOVA 1 Eco-Score C
Frischkäse Feine Kräuter
Fraicho
D NOVA 3 Eco-Score D
Молоко безлактозне ультрапастеризоване, 2.5% жиру
Волошкове поле, ПрАТ "Юрія"
B Eco-Score D
Emmental tranches entremont
Entremont
C NOVA 3 Eco-Score C
Lactosevrije Halfvolle Melk
AH
B NOVA 1 Eco-Score D
Bio H-Vollmilch
minusL
C NOVA 1 Eco-Score C
Le Carré
Chêne d'Argent, Duc De Coeur, Lidl
D NOVA 3 Eco-Score B
Sipoolainen Rahka-jogurtti
Arla
A NOVA 1 Eco-Score A
ดัชชี่กรีกโยเกิร์ต
Dutchie
B NOVA 4 Eco-Score A