Barcode: 6111028000713
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 282.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
حليب خالص من الدسم مبستر، مواد دهنية نباتية، ملح مستحلب (بولي فوسفات الصوديوم، فوسفات ثلاثي الكالسيوم، حمض الستريك)، مثبت (نشا معدل، كارجينان)، بروتينات الحليب، ملح، مادة حافظة (حمض السوربيك)، نكهة طبيعية، فيتامين A، فيتامين D3
Additives
e14xx
e200
Related Products in Dairies
Havarti cheese
Columbus
D NOVA 3
Dorset dairy, aged cheddar cheese
Dorset Dairy
D NOVA 3
Emmi, gruyere cheese
Emmi
D NOVA 3
Mild Cheddar Cheese
Columbus
D NOVA 3
Blue stilton
D NOVA 3
Le Gruyere Original Swiss Tradition
Emmi
D NOVA 3
Swiss Cheese
Emmentaler
C NOVA 3
Skinny Brit, English Reduced Fat Cheddar
Ford Farm
D NOVA 3
Dorset dairy, wensleydale with strawberry & cream
Dorset Dairy
D NOVA 4
Provolone Cheese
Columbus
D NOVA 3
Ford farm, aged english cheddar style cheese naturally smoked over oak ships
Ford Farm
D NOVA 3
Coastal, Rugged, Mature British Cheddar
Ford Farm
D NOVA 3