Barcode: 3560062655848
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Fromages (dont colorant : E160b), eau, beurre, poudre de lait écrémé, amidons modifiés de pomme de terre sels de fonte:E452-E339-E331-E450-E341, poudre de lactosérum, protéines de lait, sel de cuisine, gelifiant: 407, epaississant: E415, conservateur: E202.
Additives
e14xx
e160b
e202
e331
e339
e341
e415
e450
e452
Related Products in Dairies
Weis quality, yellow cheese, colby
Weis Quality
D NOVA 4
Premium mozzarella cheese made with whole milk, mozzarella
C NOVA 3
Natural gluten free shredded cheddar cheese, cheddar
D NOVA 4
Select Cracker Cuts Swiss Cheese
C NOVA 3
Weis quality, cheese, seasoned taco blend
Weis Quality
D NOVA 4
Mexican Blend Cheese, Four Cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Mozzarella cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Weis quality, cheese, mozzarella
Weis Quality
D NOVA 4
Weis quality, cheese melt, cheese dip, cheddar
Weis Quality
E NOVA 4
Weis quality, cracker cuts, colby jack cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Cheddar cheese with chipotle peppers, chipotle
D NOVA 3
Cheddar Blend Cheese
Weis
D NOVA 4