Barcode: 26024493
Fromage frais
by Bon et bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_fromage_ frais au _lait_ demi-écrémé pasteurisé, issu de l’agriculture biologique. Contient plus de 82% d’humidité.
Related Products in Dairies
Queso de lonchas tierno
Entrepinares
E NOVA 3
Queso tierno lonchas
D NOVA 3
Queso de mezcla madurado
Entrepinares
E NOVA 3
Queso tierno de vaca
Entrepinares
D NOVA 3
Queso viejo
Valle de San Juan
D NOVA 4
Viejo tostado
Entrepinares
E NOVA 4
Queso tierno
Entrepinares
E NOVA 3
Entrepinares tierno
Entrepinares
E NOVA 3
Queso de oveja Añejo fuerte
Valle de San Juan
D NOVA 4
Queso tierno
Entrepinares
E NOVA 3
Queso tierno
Entrepinares
E NOVA 3
Queso tierno
Entrepinares
E NOVA 3