Barcode: 20669850
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
fromage frais maigre, chlorure de calcium, vitamine D.
Related Products in Dairies
Feta - Fromage
Carrefour,Carrefour Extra
D NOVA 3 Eco-Score D
Crème dessert saveur chocolat noisette
Hipro, Danone
A NOVA 4
Burrata
Milbona
C NOVA 3 Eco-Score C
Grana Padano
Milbona
D NOVA 3 Eco-Score D
Skyr à Boire Goût Fruits Rouges
Skyr, Danone
A NOVA 4 Eco-Score B
Skyr sur lit aux myrtilles
Yoplait
B NOVA 4
Skyr nature
Yoplait
A NOVA 3 Eco-Score A
Queso fresco batido desnatado
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score A
Queso feta
Hacendado
E NOVA 3 Eco-Score D
Thick
D NOVA 3 Eco-Score D
Grana Padano
Carrefour
D NOVA 3 Eco-Score C
Cottage Cheese
Danone
A NOVA 3 Eco-Score D