Barcode: 3254550040604
Fromage Frais 20%
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
fabrique en france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 87.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé, ferments lactiques.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Yogurt tubes
Aliments Ultima Inc
B NOVA 4
Iögo Crémeux pêche
Iögo
C NOVA 4
Cheddar-Style Process Cheese Product
Great Value
E NOVA 4
Fromage Havarti
Great Value
D NOVA 4
Light Cheddar-Style Process Cheese Product
Great Value
D NOVA 4
Yogourt grec
Our Finest
A
Yogourt à Boire Nano 1.5% Framboise
Nano
C
Yogourts crémeux / Creamy yogurts
Ultima
B NOVA 4
Iogo
iögo
B NOVA 4
Creamy Vanilla Yogurt
Iögo
E NOVA 4
Yogourt grec
Our Finest
A NOVA 4
Parmesean
OUR FINEST
D