Barcode: 7640119461106
Fromage Grana Padano
by Grana Parano
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
pdo
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 33.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Lait, sel, présure, conservateur: lysozyme d'oeuf
Additives
e1105
Related Products in Dairies
Shredded Medium Cheddar Cheese
Great Value
D NOVA 3
Havarti Semisoft Cheese
Great Value
D NOVA 3
Cheese slices low-moisture mozzarella with natural smoke flavor
Sam's Choice
D NOVA 4
Sliced Extra Sharp Cheddar
Great Value
D NOVA 3
Medium Cheddar
Great Value
D NOVA 3
Sharp provolone
Sam's Choice
D NOVA 3
Monterey Jack Cheese
Great Value
D NOVA 3
Cheese slices, mild cheddar
Sam's Choice
D NOVA 4
Whole Milk
Great Value
C NOVA 1
Lowfat Cottage Cheese Small Curd 1% Milkfat
Great Value
B NOVA 4
Mozzarella String Cheese
Great Value
D NOVA 3
Cheese slices triple pepper jack with ghost peppers
Sam's Choice
D NOVA 3