Barcode: 0258119014177
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 222.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
FROMAGE LE MERZEB FROMAGE au LAIT de vache pasteurisé 12Z m grasso nutritionnelle 8 mO
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Maggio, ricotta chesse
C NOVA 3
Part skim ricotta cheese
C NOVA 3
Key food, grated parmesan cheese
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
E NOVA 3
Lamagna, premium fresh mozzarella cheese
Lamagna
C NOVA 3
Maggio, premium whole milk ricotta cheese
C NOVA 3
Key food, part skim ricotta cheese
Key Food
C NOVA 4
Lamagna, ricotta cheese, original
Lamagna
C NOVA 3
Natural swiss cheese
C NOVA 3
Key food, whole milk ricotta cheese
Key Food
C NOVA 4
Key food, grated romano cheese
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
E NOVA 3
New york sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Key food, string cheese sticks
Key Food
D NOVA 3