Barcode: 5204904000226
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 502.5 kcal |
| Fat | 51.2 g |
| of which saturated | 36.1 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.9 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Pasteurisierte Schaf - und Ziegen molke, Schafsahne, Salz, Lab.
Related Products in Dairies
Vitamin d whole milk
Schnucks
C NOVA 1
1% fresh lowfat milk
B NOVA 1
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Schnucks
B NOVA 1
2% reduced fat milk
B NOVA 1
2% Reducedfat Milk
B NOVA 1
Fat free skim milk
B NOVA 1
Chocolate milk
E NOVA 3
Original whipped topping made with real cream, original
D NOVA 4
1% Lowfat Milk
Schnucks, Schnuck Markets Inc.
B NOVA 1
Fresh holiday nog 2% milk fat
E NOVA 4
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4
1% low fat chocolate milk
D NOVA 4