Barcode: 3560070939145
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Lait cru de vache, sel, présure, ferments (contient lait).
Related Products in Dairies
Shredded low moisture part-skim mozzarella, unsmoked provolone and cheddar cheese, mozzarella, unsmoked provolone and cheddar
Frigo, Saputo Cheese Usa Inc.
D NOVA 4
Garlic & herb cold pack cheese food
D NOVA 4
Monterey jack con queso
D NOVA 4
Cheddar - mustard pretzel dip, cheddar - mustard
D NOVA 4
Spreadable new york cheddar cheese
E NOVA 4
Ricotta cheese
Saputo Cheese Usa Inc.
C NOVA 4
Chocolate Peppermint Almonds
Members Mark
E NOVA 4
Original Herkimer, Chutter, Spread, Asiago Bacon Horseradish
Original Herkimer County Cheese Company Inc
E NOVA 4
Cold pack cheese food with almonds
D NOVA 4
Smoked gouda
D NOVA 4
Low moisture part skim mozzarella cheese
D NOVA 3
Original Herkimer, Chutter, Heat & Pour Cheese Spread, Cheddar
Original Herkimer County Cheese Company Inc
D NOVA 4