Barcode: 0068200864204
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
LAIT PASTEURISÉ, SUBSTANCES LAITIÈRES MODIFIÉES, CRÈME, SEL, CULTURE BACTÉRIENNE, ENZYME MICROBIENNE, CHLORURE DE CALCIUM. CONTIENT : LAIT
Related Products in Dairies
Yoghurt Descremado light
Lactolanda
KIDY Yog
Dolait
NOVA 4
Aino Suklainen metsämarja
D NOVA 4
Yoghurt super foods fresa con cereales
Alpura
C NOVA 4
AB luonnonjogurtti
SataMaito
B NOVA 3
Bio Jogurt Mokka
coop naturaplan
C NOVA 4
Leipäjuusto
Kotimaista
C NOVA 3
Oddly Hood desert dreamy chocolate i Orange
Oddly good
D NOVA 4
Vanilla 2% icelandic style lowfat yogurt
A NOVA 4
Kevytmaito
Kotimaista
B NOVA 1
Power Oats Pro,424 G
Oatlaws
C
Yaourt nature sans sucre
DOLAIT
NOVA 4