Barcode: 5400119008150
Fromage Oudendijk jeune
by Delhaize
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
pdo
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 30.8 g |
| of which saturated | 22.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 24.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
lait de vache pasteurisé, sel, _ferments lactiques_, présure, correcteur d'acidité (E509), conservateur (E251 ), colorant (El 60b).
Allergens
milk
Additives
e251
e509
Related Products in Dairies
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1