Fromage Parmesan Râpé
by Kraft
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 16.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 32.1 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
ngredients: parmesan cheese (milk, salt, bacterial culture, caloum clurde miorobial enzymes, natamycin. may contain ultrafiltered mu no mlk w 9 l ents), cellulose powder, potassium sorbate. (a345a) ngrédier armesan (lait, sel, culture bactérienne, chlorure de papum, beaes microbiennes, natamycine. peut contenir ultrafiltrat de at sibstang s laimères), cellulose en poudre, sorbate de potasium. hoduct may settle after handling. le produit pourrait se tasser pendant la manutention. imported by / importé par : kraft canada nc, phoduct of usa phodut des etats-unis don mills, ontario m3c 3.5 kraftcanada.com lp55-cheese-9 kraft
Additives
Related Products in Dairies
Dutch farms, feta cheese crumbles
Dutch Farms
Tomato & basil feta cheese crumbles
Fat free milk
Vitamin d milk
Skim Fat Free Milk
Dutch Farms
Medium cheddar cheese
Marble Jack Cheese
Dutch Farms
Dutch farms, extra sharp cheddar cheese
Dutch Farms, Dutch Farms Inc.
Dutch farms, goat cheese crumbles
Dutch Farms, Dutch Farms Inc.
White Sharp Cheddar Cheese
Dutch Farms Inc.
1% low fat milk
Blue Cheese Crumbles
Dutch Farms