Barcode: 0206229009965
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
fromage au lait de vache pas - teurisé (lait, ferments (dont lait), sel, présure), ail et fines herbes 0,7 %, poivre. Peut contenir des traces de moutarde. À conserver entre +40C et +80C. À consom-
Allergens
milk
Related Products
Plain, Whole Milk Yogurt
Dannon
B NOVA 3
Peach yogurt
Dannon
C NOVA 4
Lowfat yogurt
Dannon
C NOVA 4
Strawberry Banana Lowfat Yogurt
Dannon
C NOVA 4
Whole Milk Vanilla Yogurt
Dannon
C NOVA 4
Protein Shake 30g Protein
Oikos
NOVA 4
Lowfat Yogurt
Dannon
B NOVA 4
Frozen vanilla yogurt
Dannon
Plain Nonfat Yogurt
Dannon, The Dannon Company Inc.
A NOVA 4
Low fat yogurt
Dannon, The Dannon Company Inc.
C NOVA 4