Barcode: 6111266960350
fromage perly 64p
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no colorings
Categories
Available in
morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Lait écrémé reconstitué, fromages, matière grasse laitière, protéines de lait, sels de fonte (polyphosphates, phosphate de sodium, phosphate tricalcique), sel, sels minéraux (pyrophosphate de fer, iodure de potassium), vitamines (A et D3)
Additives
e452
Related Products in Dairies
Half and Half
Richlands
C NOVA 1
Heavy Whipping Cream
Richlands
D NOVA 1
Alani Protein Shake Fit Shake
B NOVA 4
Delitia, Mozarella Di Bufala Campana Cheese
Delitia Inc.
C NOVA 3
Oatmilk Queso
Credo
C NOVA 4
Feta cheese
Farm Boy
D NOVA 3
Feta cheese
roussas
E NOVA 3
Whole Milk
Richlands
C NOVA 1
Double Cream Brie
Farm Boy
D NOVA 3
Parmigiano Reggiano
Boni Spa
D NOVA 3
Feta block
Roussas
C NOVA 3
Coconut Superfood Creamer
Laird Superfood
C NOVA 4