Barcode: 0068100011258
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.4 kcal |
| Fat | 23.2 g |
| of which saturated | 16.2 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
MILK, CREAM, SKIM MILK POWDER, SALT, BACTERIAL CULTURE, CAROB BEAN GUM, SORBIC ACID. CONTAINS: MILK. INGREDIENTS: LAIT, CREME, LAIT ECRÉME EN POUDRE, SEL, CULTURE BACTERIENNE, GOMME DE CAROUBE, ACIDE SORBIQUE CONTIENT: LAIT. 3506 n Facts nutritive /pour t c. à soupe (15 g) % Daily Value * valeur quobolenne ries 50 7 % ahurés 3 g 0.2g 17% holesbirol 15 mg 5% m 65 mg 3% Gluciles t g 0% 0% s 1g mine A mine C 2%
Allergens
milk
Additives
e200
e410
Related Products in Dairies
Speisequark Fettstufe
Alnatura
C NOVA 1
2% Reduced Fat Milk
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 1
Parmalat, 1% Low Fat Milk
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 1
Lowfat Skim Milk
Natrel
B NOVA 1
1% Lowfat Milk
Natrel
B NOVA 1
Fresh goat’s cheese
Marks & Spencer
D
cranberry Wensleydale
M&S
D NOVA 3
Parmalat, Whole Milk
Agropur Inc. Division Natrel Usa
C NOVA 1
Soft whipped goal cheese
D NOVA 4
Belletoile, Gourmet Rouge Cheese
Fromagerie Henri Hutin
D NOVA 4
Natrel, lilimilk, 2% reduced fat chocolate milk
Natrel,LilMilk, Agropur Inc. Division Natrel Usa
E NOVA 4
Chevremousse, whipped goat's cheese
D NOVA 3