Barcode: 0211871026765
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
LAIT de vache pasteurise (origine France), matiere grasse laitiere (LAIT), sel, ferments lactiques (LAIT), presure, conservateur natamycine
Allergens
milk
Additives
e235
Related Products in Dairies
Semi skimmed Milk
Milbona
B
Yahourt nature
Delhaize
A NOVA 3 Eco-Score B
Danette mousse
Danette
D NOVA 4 Eco-Score E
Alpiyò yogurt intero con pistacchio salato
Latteria sociale di Chiuro
C NOVA 4 Eco-Score A
Parmigiano Reggiano Pointe
Casino, Casino Délices, Délices
D NOVA 3 Eco-Score D
Grated cheese
Boni
D NOVA 4 Eco-Score D
Alta digeribilità senza lattosio gustoso digeribile
Parmalat
B NOVA 4 Eco-Score D
Serek Wiejski z Jagodami
Pilos
C NOVA 4 Eco-Score D
Danio vanille
Danone
C NOVA 4
Strawberry Yoghurt
Alpro
A NOVA 4 Eco-Score B
Emmental râpé
Valmartin
D NOVA 3 Eco-Score D
Lindahls
Lindahls
A NOVA 4 Eco-Score B