Barcode: 0064786115419
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Lait partiellement écrémé pasteurisé, Substances laitières modifiées, Sel, Culture bactérienne, Enzyme microbienne, Chlorure de calcium, Cellulose, Natamycine.
Additives
e235
e460
Related Products in Dairies
Dairy free creamy bleu cheese
D NOVA 4
Dairy free dip, nacho cheddar
D NOVA 4
Italian truffles cheese spread
E
Plum stage2 greek yogurt baby food green bean pear
A NOVA 1
Wayfare cream cheese
D NOVA 4
Plum stage2 greek yogurt baby food raspberry spinach
A NOVA 1
Wayfare cream cheese
D NOVA 4
Dairy Free Nacho Cheddar Sauce With Jalapenos
WayFare
D NOVA 4
Clover valley, yogurt raisins, vanilla
Clover Valley, Cibo Vita Inc
E NOVA 4
Probiotic Stwarberry Yoggies
Nature's Garden
E NOVA 4
Dairy Free Cheddar Sauce
WayFare
D NOVA 4
Dairy free cheddar
D NOVA 4