Barcode: 7629999421851
Fromage râpé Le Maréchal
Labels
ip suisse
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Fromage gras à pâte mi-dure au lait cru [Suisse]
Related Products in Dairies
Crumbled blue natural cheese
E NOVA 3
Grilled cheese melts slices
E NOVA 4
Colby Jack Natural Cheese
SE Grocers
D NOVA 4
Colby natural cheese
D NOVA 4
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Crumbled gorgonzola natural cheese
E NOVA 3
Mild cheddar natural cheese
D NOVA 4
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Extra sharp cheddar chunk natural cheese
D NOVA 4
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Grated Parmesan Cheese
A NOVA 4
Colby jack natural cheese
D NOVA 4