Barcode: 8006260400408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 515.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 26.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 45.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
LAIT, sel, présure, conservateur: lysozyme d'œuf.
Allergens
milk
Additives
e1105
Related Products in Dairies
Morbier
Jura Flore
D NOVA 4
Fromage
Jura Flore
D NOVA 4
Morbier bio
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier Bio
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier
D NOVA 4
Morbier
D NOVA 4
Morbier Bio JuraFlore
Jura Flore
D NOVA 4
Fromage morbier
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier Bio
JuraFlore
D NOVA 4
Morbier bio
Jura Flore
D NOVA 4