Barcode: 3266360503804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 277.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 18.4 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.5 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Lait cru de vache, sel, ferments (dont lait).
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D