Barcode: 3250391545940
Fromage sans croute 400g
by Netto
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
french milk
made in france
nutriscore
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé (origine: France), matière grasse laitière (dont lait), sel, ferments lactiques (dont lait), enzyme coagulante, conservateur: natamycine.
Allergens
milk
Additives
e235
Related Products in Dairies
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 4
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
C NOVA 4
Grated Romano Cheese
Delallo
E NOVA 3
Organic Heavy Whipping Cream
Trader Joe's
D NOVA 4
Young parmesan-style table cheese, parmesan-style
D NOVA 3
Organic Half & Half
Trader Joe's
NOVA 1
Premium hot pepper cheese
E NOVA 4
Cottage Cheese
Schroederco
B NOVA 4
Delallo, feta crumbled cheese
Delallo, George Delallo Co. Inc.
E NOVA 3
Schroeder, Fat Free Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
C NOVA 4
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 4
Grated parmesan cheese
E NOVA 4