Barcode: 3250391544028
Fromage sans croûte nature
by Pâturages
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
distributor labels
french milk
green dot
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
_Lait_ pasteurisé, sel, ferments lactiques, coagulant, chlorure de calcium, conservateur : E235.
Allergens
milk
Additives
e235
Related Products in Dairies
Havarti cracker cut cheese slices
D NOVA 3
Baby swiss cheese
C NOVA 3
Natural colby jack cheese
D NOVA 3
Colby jack cheese slices
D NOVA 4
Pepper jack
D NOVA 3
Cracker cut cheese slices
D NOVA 3
Meijer, salsa con queso, medium
Meijer
D NOVA 4
Organic cream cheese
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
Extra sharp white cheddar
D NOVA 3
Gouda cracker cut cheese slices
D NOVA 4
Artisan made natural muenster cheese
D NOVA 3
Whipped Topping
Meijer
D NOVA 4