Barcode: 6132314600011
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 17.3 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 22.8 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait cru pasteurisé (vache, chèvre),sel,ferment lactique, présure végétale, chlorure de calcium.
Related Products in Dairies
Hartkäse Grande gerieben
D NOVA 3
Bulgarischer Schafskäse
E NOVA 3
Scarmorza
viva italia originale
C NOVA 4
Scarmoza
C
Original Bulgarischer Büffelkäse
Müller-Moers
E NOVA 3
Burrata Deliziosa Bufala
Unica
D NOVA 3
Bulgarischer Schafskäse
Müller-Moers GmbH
E NOVA 3
Parmesan Gran Pardano
Isola Fresca
C NOVA 3
Burrata
D NOVA 3
Filos Feta gewürfelt
Müller-Moers, Müllers-Moers GmbH & Co. KG
E NOVA 3
Rotweinkäse Voralberg
Alpengipfel
D
Grillkäse
Müller-Moers GmbH & Co. KG
E NOVA 4