Barcode: 0060466971252
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Pasteurized milk, Salt, Bacterial culture, Microbial enzyme, Calcium chloride, Water, Lactic acid
Additives
e270
Related Products in Dairies
Wisconsin Cheese, Mild Cheddar Cheese
Great Wisconsin
D NOVA 4
The Original Almond
C NOVA 4
German Smoked Cheese
by sainsbury's
E NOVA 4
Blacksticks Blue
Marks & Spencer
D NOVA 4
Cheddar cheese and garden vegetables
Great Wisconsin
D NOVA 3
Derle Hygrade, Milk
Hermany Farms Inc.
C NOVA 1
Rice Cheeze, Terrific In Mac-In-Cheese
Lisanatti Foods
B NOVA 4
Lisanatti, Soy-Station, Sliced Soy Cheese, Cheddar
P.J. Lisac & Associates Inc.
C NOVA 4
Mozzarella style cheese snack sticks, mozzarella style
B NOVA 4
The Original Almond
C NOVA 4
Soy station, the good health cheese alternative, cheddar, jack, & mozzarella style
Lisanatti Foods
B NOVA 4
Fromage blanc 3,2 % MG
Auchan
B NOVA 1