Barcode: 3272770092678
FROMAGE TARTARE
Categories
Available in
france, morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 226.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Spécialité fromagère ail et fines herbes. Ingrédients : fromage au lait de vache pasteurisé (origine: France), protéines de lait, sel, ail, fines herbes, poivre. Fabriqué dans un atelier utilisant: fruits à coque Mat. Grasse: 22% = 65%/ES.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
String cheese
D NOVA 3
Mexican Style Crumbling Cheese Queso Fresco, Mexican Style Crumbling
NOVA 4
Fud, Mexican Style Crumbling Fresco Cheese
Bar-S Foods Co.
D NOVA 3
Salvadoran style cream
D NOVA 4
Asadera, Queso Campesino, Whole Milk Cheese
Colorado Ranchers Inc.
D NOVA 3
Strawberry Smoothie, Strawberry
Yoplait
B NOVA 4
Sour Cream
La Chona
D NOVA 4
Queso panela
Bar-S Foods Co.
C NOVA 4
Mexican style crumbling cheese
Fud
D NOVA 3
Mexican style aged flavor grating cheese
Bar-S Foods Co.
E NOVA 4
Authentic mexican cheese
D NOVA 3
Quesadilla Cheese
Colorado Ranchers Inc.
D NOVA 4