Barcode: 8000571094271
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 619.0 kcal |
| Fat | 61.5 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
63,5 % Fromage Tomin (lait, présure, sel, ferments lactiques) 36 % huile de tournesol, 0,5 % baies de genévrier.
Related Products in Dairies
Mousse au Chocolat
REWE Beste Wahl
C NOVA 4
Sprühsahne fettreduziert
Rewe, Rewe Beste Wahl
D NOVA 4
Skyrim Bourbon Vanille
Ja!
A NOVA 4
Sahnejoghurt
Ja!
C
Pear Cereals & Fruit Yoghurt
Milkeria
C
Bio gouda
SalzburgMilch
D NOVA 3
H Schlagsahne
ja!
D NOVA 4
Sahne Heringsfilets nach Hausfrauen-Art
Ja!, Rewe
D NOVA 4
GERMAN BUTTER
MILKERIA
E NOVA 2
Camembert Bio
Rewe
D NOVA 3
Sprühsahne
Ja!
D NOVA 4
Weidemilch-Joghurt Pfirsich-Maracuja
REWE Beste Wahl
C NOVA 4