Barcode: 3250391882984
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
_Lait_ pasteurisé de chèvre (UE) ; sel ; présure animale ; ferments lactiques, colorants de croûte : E150c, E160b, E153 ; conservateur de croûte : E235.
Allergens
milk
Additives
e150c
e153
e160b
e235
Related Products in Dairies
Gletscher Rebell
Käse Rebellen
E NOVA 3
Trüffelbutter
Agral, REWE Feine Welt
E NOVA 4
Fettarmer Jogurt Vanille
Ja!, Rewe, T.M.A. Handelsgesellschaft
C NOVA 4
Süßrahm Butter
Rewe Bio
E NOVA 2
Mozzarella
ja!
C NOVA 3
Geriebener Mozzerella
ja!
D NOVA 3
Butter
REWE Bio
E NOVA 2
Burger Cheese
Butcher's Burger, Butchers
D NOVA 4
UHT Whipped Cream
Ja!, Rewe
D NOVA 4
Schlagsahne
frisch, ja!
D NOVA 4
Ziegenfrischkäse
REWE Bio
C NOVA 3
Mini Mozzarella
Ja
C NOVA 3